Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody, nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony
Działania

 

1.Akcja "Poczytaj mi Przyjacielu!" - chętni wolontariusze w dogodnych dla siebie i młodszych kolegów i koleżanek godzinach organizują spotkania, podczas których czytają im bajki, opowiadania. Po każdym takim czytaniu wolontariusze pracują z dziećmi odnośnie usłyszanego przez nie tekstu. Dzieci odpowiadają na pytania postawione przez wolontariuszy, wykonują prace plastyczne do usłyszanego tekstu, wymyślają inne zakończenia itp. Akcja ta daje wiele radości obydwu stronom ;)

2. Pomoc wolontariuszy podczas zajęć świetlicowych – „Pogotowie lekcyjne” - chętni wolontariusze chodzą na szkolną świetlicę, gdzie wspomagają panią pracującą w działaniach. Ich pomoc polega na dopilnowaniu dzieci w odrabianiu prac domowych, wytłumaczeniu niezrozumiałych rzeczy, poćwiczeniu różnych umiejętności, pobawieniu się z najmłodszymi, pomocy w odrabianiu pracy domowej  itp.

3. SZLACHETNA PACZKA - projekt mający na celu pomoc konkretnym, potrzebującym rodzinom. Zgłoszone do tego projektu rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia! W naszej szkole odbywa się to na zasadzie wyboru jednej lub dwóch rodzin i zorganizowaniu dla nich pomocy, czyli zebraniu funduszy lub konkretnych rzeczy, których ta rodzina potrzebuje.

4. ZBIÓRKA NAKRĘTEK - akcja została rozpropagowana przez wolontariuszy, uczestniczy w niej cała społeczność szkolna i lokalna. Zbieramy plastikowe nakrętki, które przekazujemy Stowarzyszeniu "Usłyszeć świat". Pieniądze zebrane z nakrętek sfinansują rehabilitację dzieci niedosłyszących. 

5. GÓRA GROSZA - co roku w grudniu odbywa się akcja zbierania pieniędzy, przysłowiowych "Groszy", które przesyłane są do Towarzystwa NASZ DOM i przeznaczane dla dzieci z domów dziecka. 

6. ZBIÓRKA MAKULATURY - w roku 2012 / 2013 zbieramy makulaturę. Fundusze ze sprzedanej makulatury przeznaczamy na Rodzinne Domy Dziecka. Zebraliśmy ok. 2,5 tony ;)

 

7. PROWADZENIE SKLEPIKU SZKOLNEGO – chętni uczniowie, dwie lub trzy zmiany po dwie osoby prowadzą sklepik pod czujnym okiem opiekunki. Przychód ze sklepiku przeznaczamy na potrzeby szkoły lub dzieci potrzebujących – np. zakup książek dla dzieci, przyborów szkolnych itp.

 

8. KIERMASZE OKOLICZNOŚCIOWE -  wolontariusze pomagają w wykonywaniu różnego rodzaju przedmiotów, ozdób świątecznych itp., które są sprzedawane na kiermaszach, organizowanych w naszej szkole dla nauczycieli i rodziców oraz w Arche w Siedlcach lub na Jarmarku w Wiśniewie. Fundusze pozyskane w ten sposób przeznaczamy na zakup rzeczy dla potrzebujących.

 

 

9. ORGANIZACJA IMPREZ DLA DZIECI I SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ – nasi wolontariusze organizują samodzielnie lub są współorganizatorami wielu imprez, takich jak: Andrzejki szkolne, Mikołajki, Piknik Rodzinny itp. organizują wtedy zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pozyskują sponsorów na drobne upominki, przeprowadzają konkursy itp.

 

10. ZBIÓRKI ŚRODKÓW FINANSOWYCH  - zbieramy środki finansowe na cele charytatywne, np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy lub na pomoc dla chorej uczennicy.

 

 

11. ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI – zbieramy artykuły spożywcze dla potrzebujących Polaków na Białorusi. 

 

Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Login Form

My na mapie