W przypadku nie wyrażenia zgody, nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony
Wizerunek absolwenta

WIZERUNEK ABSOLWENTA SZKOŁY

Absolwent gimnazjum bardzo dobrze funkcjonuje w swoim naturalnym otoczeniu: w domu i w szkole. Pozytywnie patrzy na otaczający go świat, siebie i innych ludzi. Traktuje naukę jako coś oczywistego, czasem nawet atrakcyjnego, choć na ogół nie uczy się bezkrytycznie wszystkiego. Ma określony dość szeroki krąg zainteresowań, którym poświęca swój czas i które stara się rozwijać.

1.Jest otwarty. Wykorzystuje możliwości, jakie stwarza mu dom i szkoła. Rozumie ograniczenia wynikające z jego wieku. Chętnie i skutecznie nawiązuje komunikację, prezentując swój punkt widzenia i rozważając poglądy innych. Potrafi właściwie reagować na sugestię i krytykę. Wie, że istnieją różne sposoby komunikowania się i bez trudu uczy się korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Łatwo nawiązuje współprace z innymi ludźmi. W grupie potrafi działać zgodnie z obowiązującymi w niej zasadami. Interesuje się stawianymi przed nim zadaniami, potrafi planować swoje działania na rzecz ich realizacji.

2. Jest odpowiedzialny. Stara się przewidzieć skutki swoich działań. Wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia i gotów jest ponosić konsekwencje swoich czynów. Cieszy się z sukcesów. Akceptuje porażki, ale jeśli jest w stanie, wytrwale i konsekwentnie szuka rozwiązań alternatywnych. Napotykając na problem, stara się go rozwiązać. Jeśli trzeba, zwraca się o pomoc do osób ze swego najbliższego toczenia i korzysta z niej. Wykorzystuje nowe źródła wiedzy. Działając w grupie, poczuwa się do współodpowiedzialności za efekty jej aktywności.

3. Jest prawy. Rozróżnia dobre i złe uczynki w oparciu o system wartości obowiązujący w jego otoczeniu. W swoim zachowaniu wykazuje dobre intencje. Pomaga innym w miarę potrzeby i jest wrażliwy na krzywdę zarówno ludzi jak i zwierząt. Szanuje tradycje szkoły. Jest krytyczny w stosunku do tego, co proponuje społeczeństwo. Posiada stabilne normy moralne i własny system wartości. Przestrzega zasady tolerancji.

4. Jest rozważny. Zna zagrożenia związane z życiem w swoim środowisku. Radzi sobie z różnymi problemami – potrafi je rozwiązywać w sposób opanowany i zdecydowany. Potrafi zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Potrafi odpowiedzialnie podejmować decyzje, które maja pozytywny wpływ na jego życie. Potrafi dbać o swoje zdrowie i życie – nie ulega nałogom. Potrafi właściwie wykorzystywać wiedzę teoretyczna w różnych sytuacjach praktycznych.

Brak wydarzeń w kalendarzu

My na mapie