Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody, nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony
Program twórczego myślenia

ZASADY REALIZACJI PROGRAMU 

 

„W drodze na Bergamuty”

 

            Tematyka zajęć jest ukierunkowana na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci. W zajęciach mogą brać udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej (oddziału przedszkolnego i klas I – III szkoły podstawowej).

 

Program jest przeznaczony na trzy lata. Tematyka zajęć będzie realizowana podczas dodatkowych zajęć. Zajęcia będą trwały 45 minut i będą odbywały się 1 raz w tygodniu. Podczas pierwszych zajęć zostanie sporządzony kontrakt grupowy, zobowiązujący do respektowania przez uczestników programu norm w nim zawartych. Program ma za zadanie uświadomienie dzieciom faktu, iż każdy jest kreatywny i każdy ma prawo do odkrycia i rozwijania swoich zdolności. Zajęcia będą prowadzone w taki sposób, aby były ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania nieszablonowych rozwiązań, będą też zachęcały do odważnego prezentowania swoich pomysłów. Sposób prowadzenia zajęć jest dostosowany do możliwości szkoły i wieku uczniów. Konstrukcja programu zakłada, iż każde zajęcia zawierać będą ćwiczenia w odkrywaniu, formułowaniu i rozwiązywaniu problemów. Spotkania mają tez za zadanie wzmocnić poczucie własnej wartości u dzieci oraz tworzyć atmosferę dobrej zabawy. Rola nauczyciela ma polegać na ukierunkowaniu pracy grupy, pobudzaniu podtrzymywaniu twórczej aktywności uczniów, stworzeniu odpowiednich warunków do pracy i współpracy.

 

           

Program rozwijania twórczego myślenia jest zgodny z : programem rozwoju szkoły, programem wychowawczym szkoły, programami nauczania w oddziale przedszkolnym i oraz klasach kształcenia zintegrowanego oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia  8 czerwca 2009 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników(Dz.U. Nr 89, poz. 730). Program uzyskał pozytywną opinię nauczycieli, którzy ukończyli szkolenie pt. „Pedagogika twórczości”, zgodę dyrektora placówki i rodziców uczniów. 

 

Poniżej pełna treść programu (autor: p. U. Mężyńska):

 

Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Login Form

My na mapie